Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky k osvojení

6. 2. 2014

Podmínky pro osvojení zvířete z útulku

 

Budoucí majitel hradí ČÁST nákladů na očkování a čipování, tento poplatek činí 600,- Kč. 

 

Z důvodů nákazové situace jsou psi nově očkováni proti psince, parvoviróze, parainfleunze, inf. hepatitidě, inf. laryngotracheitidě a leptospiróze. Proto byl poplatek navýšen ze 400 Kč na 600 Kč. Děkujeme za pochopení. Očkování proti vzteklině a čipování je samozřejmostí.

 

Osvojitel by měl:

  • být starší 18 let
  • mít OP s sebou
  • mít vodítko s sebou

 

Každý budoucí majitel zvířete by měl počítat s tím, že podle našeho právního řádu není po dobu čtyř měsíců majitelem psa. V útulku bude seznámen s tím, že pokud se do čtyř měsíců od nálezu psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů tímto původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen naprosto ojediněle.

Zvířata nejsou předávána nezletilým a nesvéprávným osobám. Každý, kdo si chce osvojit psa z útulku, musí mít s sebou průkaz totožnosti. Bude sepsána smlouva "O převzetí psa do vlastní péče".

U psa z útulku nelze někdy zcela přesně určit plemeno, věk a povahu, u štěňat nelze zaručit, do jaké velikosti dorostou a jaký bude jejich vzhled v dospělosti.

Pes nezačne poslouchat hned druhý den po převzetí, je tedy nutné mít s ním trpělivost a pomoci mu překonat strach z nového prostředí.

V prvních dnech je třeba se vyvarovat situací, které by daly zvířeti příležitost k útěku.

 

Obrazek