Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články - dopisy z nových domovů

ČENDA - Dobrý den

Zítra to bude 4 týdny, co jsme si odvezli Čendu, tak podáváme zprávu. Čenda si už zvykl, pouze při setkání s jiným psem nám připadá, jakoby hledal staré kamarády. Není ale útočný. Je dobrý hlídač - štěká i na souseda, který má společnou zahradu, i když ho zná a kamarádí s ním. Má rád lidi a není nikdy úskočný nebo nepředvídatelný, a to zkoušíme různé situace. Poslouchá velmi slušně, rád se pomazlí a doma je pohodář.
Čenda budí u všech respekt svojí velikostí a je pravda, že když blbneme a zapomene se, tak v běhu může převalit bagr - má velkou sílu. S dětmi je kamarád, ale vzhledem k velikosti je držíme od něj. Kotec mám hotový, ale zatím leží v částech stranou, protože si pes zvyknul na svůj prostor, neutíká a naopak teritorium střeží i proti vrabcům. Nejde zatím vůbec do boudy, radši leží na dešti u dveří domu. Má občas potíže s trávením, přestože je krmen pouze psím (kvalitním!) krmením. Přestane na 1 den žrát, vyčistí se trávou a 2. den už je vše v pořádku.
Na procházky chodíme 2x denně - já ráno ve 4,00 na 0,5-1 hodinu, protože je venku klid - chodíme do polí za obec. Navečer chodíme oba nebo jen paní. Pokud není na blízku jiný pes, chodí Čenda navolno a na syknutí počká u přechodu, na písknutí se vrací k nám. To je tak asi vše podstatné. Když ležíme večer s paní u televize a Čenda spí pod námi na podlaze, říkáme si, že jsme měli z "pihele" kliku, že jsme toho obra risknuli a on se nám odměňuje tím, že je to obrovský hodný plyšák a komunikátor.
Mějte se fajn, zdraví  S.Ústí
 
 
DOPIS DRUHÝ
Dobrý den paní Vrkočová
Jen takový detail. Už krátce po příjezdu Čendy jsme viděli rozdíly v chování proti boxerům (měli jsme 2 před tím 21 let). Takže po nějakém čase jsme dospěli k závěru, že Čenda je spíš italský než německý a boxer ne. I ta srst atd.
Po přečtení odborné literatury, konzultacích na mnoha místech, musíme smeknout před Vaší prací. Toto plemeno je "svéhlavé" a umí být pořádně tvrdé. Přestože byl tulák a kdoví co všechno prožil, nezaznamenali jsme jedinou charakterovou vadu. Ten pes k nám do rodiny přišel klidný, vyrovnaný, neútočný a poslušný. Je vidět, že jste mu vrátili důvěru k lidem. Je nám úplně fuk, že líná (máme dole všude korek a dlažbu). Čenda je prostě náš Pes a je už zvyklý a perfektní. Tož tak. Mějte se moc dobře, děláte prospěšnou práci a ta zvířata si jí zaslouží. Dík.  SÚ
 
 
JSME VELICE RÁDY, KDYŽ MÁME NĚJAKÉ ZPRÁVY, TO VŽDY POTĚŠÍ !
Dobrý den
V sobotu 16.9. uplynuly 3 měsíce pobytu Čendy u nás. Už se schovává před deštěm do boudy, je pohodář, ale občas na procházce svéhlavý, to když čichá zprávy od psích kolegů nebo uvidí pěknou psí slečnu. Protože myslíme, že je to plemeno Cane corso (nebo aspoň částečně), odpovídalo by to povaze těchto psů naprosto přesně a my se chováme vlídně a důsledně - on to respektuje. Čenda podle nás trochu teskní. Když jede sanitka, tiše vyje, ale nedávno seděl navečer před domem a vyl - jakoby vzpomínal a sanitka nebyla slyšet. Taky před několika dny velmi vítal neznámou světlovlasou mladou paní, až jsme si mysleli, že přijela jeho známá z minulosti (?). Všimli jsme si proto, že byl vyloženě potěšený, i když se chová ke všem lidem vstřícně a klidně. Snažíme se ho podle možností zabavit i trochu cvičit a 2x denní procházky jsou samozřejmostí a už je vyžaduje a rád se toulá s námi po okolních lesích a hlídá si nás. Už jsme si na sebe zvykli a jsme rádi, že ho máme. Díky a zdravíme do Žamberka.  SÚ.
 

Rubriky

FIDO

Příspěvků: 1

BASTY

Příspěvků: 1

Příspěvky

Články

19. 4. 2012

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Facebook

Kontakt

PSÍ ÚTULEK

ORLICKÁ KASÁRNA 943
56401 ŽAMBERK

721941080

psiutul.orlicko@seznam.cz
Archiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31